Dni Patrona - Inauguracja obchodów 90-lecia SP6 - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 6 w Lublinie

Tag img 19.01.2024, 20:58

Dni Patrona - Inauguracja obchodów 90-lecia SP6

Przedsięwzięciami realizowanymi z okazji Dni Patrona Szkoły w dniach 22 – 23 stycznia br. rozpoczniemy obchody 90-lecia Szkoły Podstawowej nr 6 im. Romualda Traugutta w Lublinie.

Edukacyjne cele udziału uczniów w przygotowaniu i realizacji przedsięwzięć:

• bogacenie postawy patriotycznej przez przeżycie oraz partycypację w działaniu;
  • zaspokojenie poczucia sprawstwa i wspólnoty szkolnej.

22 stycznia 2024 r. (poniedziałek)

wigilia powstańcza - 161. rocznica wybuchu Powstania Styczniowego

Uczniowie klas IV – VIII pod opieką nauczycieli - plan wyjścia

• 10.00 – 11.00 Msza Święta w Kościele Garnizonowym przy Alejach Racławickich
  • 11.20 – 11.55 złożenie kwiatów i zapalenie zniczy pod pomnikiem przy ul. Langiewicza

Uczniowie klas I – III pod opieką nauczycieli

• Jeśli będzie sprzyjająca aura, dzieci z klas I-II dołączą do uroczystości pod pomnikiem przy ul . Langiewicza.
  • Jeśli pogoda nie dopisze, dzieci z klas I-III i oddziału przedszkolnego zapalą znicze pod Krzyżem w Lasku Traugutta (przy alejce głównej na terenie SP6).

23 stycznia 2024 r. (wtorek)

Od g.7.30 – do godziny 11.40 (przed obiadem) lub po obiedzie do g.16.00

Przedsięwzięcia tematyczne związane z Patronem Szkoły i początkiem jej powstania. Spotkania przygotowane przez uczniów pod opieką Wychowawców przy współpracy z nauczycielami przedmiotów. Formuła spotkań: kameralne spotkania w klasach lub spotkania w poziomie klas np. w stołówce szkolnej.