161. ROCZNICA WYBUCHU POWSTANIA STYCZNIOWEGO I ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 6 w Lublinie

Tag img Aktualności klas 4-8
Tag img 13.02.2024, 22:03

161. ROCZNICA WYBUCHU POWSTANIA STYCZNIOWEGO I ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY

22 stycznia 2024 roku Społeczność SP6 wzięła udział w miejskich obchodach 161. Rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w Kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP (kościół garnizonowy) w Lublinie.

obchody 161. Rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego

Razem z nami obecni byli liczni goście reprezentujący: władze wojewódzkie i miejskie, Pana Prezydenta, przedstawiciele władz wojskowych z Pocztem Sztandarowym, dyrektorzy lubelskich szkół wraz z pocztami sztandarowymi swoich placówek, bractwa wojskowe, weterani wojenni, rodziny powstańców oraz inni zaproszeni goście.
Dla naszej Szkoły było to wydarzenie otwierające obchody 90-lecia jej istnienia oraz Święto Patrona Szkoły Romualda Traugutta. Jest to dla nas szczególny czas, ponieważ Sejm Rzeczypospolitej ogłosił rok 2024 rokiem Romualda Traugutta w związku z jego 160. Rocznicą śmierci. Dlatego podczas Modlitwy Wiernych prosiliśmy Pana Boga o potrzebne łaski dla całej Społeczności SP6. Uczniowie wraz z katechetami przygotowali Liturgię Słowa, a chór Kasjopea pod kierunkiem Pani Eweliny Stasik i Urszuli Matwiejuk zaśpiewał pieśni powstańcze. W darach był niesiony krzyż San Damiano zwany krzyżem franciszkańskim, który został poświęcony na zakończenie Eucharystii. Św. Franciszek jest od lat naszym przyjacielem. W otoczeniu szkoły stoi jego figura, która wzbudza radość i refleksje. Pragniemy, by ten krzyż pomagał uczniom przezwyciężać trudności i zwracać się z ufnością do Boga.
Katecheci