Projekty realizowane przez Szkołę - Szkoła Podstawowa nr 6 w Lublinie

Projekty realizowane przez szkołę

Udział w projektach

Dofinansowano ze środków Budżetu Państwa

Rządowy program rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych na lata 2020 - 2024 - "Aktywna Tablica"

Dofinansowanie - 35000 PLN Całkowita wartość - 43750 PLN

Wybrane i zakupione pomoce dydaktyczne, narzędzia do terapii wraz z zestawem laptopów zostaną zastosowane do diagnozy, terapii i kształcenia uczniów ze SPE, co pozwoli korzystać z możliwości, płynących z zastosowania TIK w edukacji. Pomoce zaspokajają potrzeby wszystkich 5 grup terapii wskazanych we wniosku, a zestaw laptopów gwarantuje ich równoległe użycie w szkole przez grupę specjalistów. Zakupione pomoce wesprą szkołę w procesie kształcenia z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. Pomoce będą wykorzystane w pracy stacjonarnej oraz zdalnej, hybrydowej, na zajęciach indywidualnych i grupowych. Pomogą zwiększyć zaangażowanie dziecka w proces uczenia się i osiągnąć zakładane cele. Wykorzystanie na zajęciach nowoczesnych programów terapeutycznych zapewni uczniom wysoką jakość kształcenia, adekwatną do indywidualnych potrzeb. Umożliwi to wyrównywanie szans edukacyjnych dzieci z niepełnosprawnościami i trudnościami w nauce oraz przygotowanie ich do funkcjonowania w społeczeństwie.

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW BUDZETU PAŃSTWA

Priorytet 3 "Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025".

Dofinansowano 12000 PLN

Całkowity koszt 15000 PLN

Biblioteka szkolna otrzymała dofinansowanie w ramach Priorytetu 3 "Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025". Dzięki programowi zakupiono wyposażenie biblioteki (m.in. regały i siedziska) oraz książki.

Kwota dofinansowania to 12 000 zł. Całkowity koszt zadania 15 000 zł.

Głównym celem programu jest propagowanie czytelnictwa, rozwijanie kompetencji czytelniczych oraz kształcenie i pogłębianie u uczniów nawyku czytania. Na liście zakupów znalazły się książki mądre, zabawne, ale też i takie, które skłaniają do głębszych przemyśleń, uczą wiedzy o świecie, pomagają uczniom radzić sobie z trudnymi życiowymi sytuacjami.

Biblioteka zaplanowała szereg działań związanych z realizacją programu, o których na bieżąco będziemy informować.