Obchody święta wiosny w Walencji - Las Fallas - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 6 w Lublinie

Tag img Aktualności klas 4-8
Tag img 27.03.2024, 22:15

Obchody święta wiosny w Walencji - Las Fallas

Uczniowie klas siódmych i ósmych w ramach zajęć z języka hiszpańskiego wykonywali prace plastyczne związane z obchodami święta wiosny w Walencji, znanego na świecie pod nazwą las Fallas.

Jest to tzw. DZIEŃ OGNIA, który jest pożegnaniem zimy, przypadający na dzień św. Józefa (19 marca ) i tego dnia odbywają się parady i prezentacje wykonanych kukieł, które potem są publicznie palone na znak pożegnania zimy.

Cała uroczystość odbywa się w centrum miasta, gdzie pod koniec dnia odbywają się pokazy sztucznych ogni . Najpiękniejsza Fallera (kukła) trafia do muzeum o nazwie Museo de las Fallas w Walencji.

M Konarzewska