Generatywna sztuczna inteligencja - warsztaty informatyczne - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 6 w Lublinie

Tag img Aktualności klas 4-8
Tag img 11.03.2024, 17:59

Generatywna sztuczna inteligencja - warsztaty informatyczne

7 marca 2024 r. uczniowie klasy 7c uczestniczyli w warsztatach informatycznych w siedzibie Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Administracji.

Generatywna sztuczna inteligencja

W ramach wydarzeń towarzyszących konferencji CheckIT, odbyły się zajęcia poświęcone zagadnieniom związanym ze sztuczną inteligencją. Pod kierunkiem Pana Przemysława Sujki oraz jego asystentek, a zarazem absolwentek naszej Szkoły, uczniowie wykorzystując generatywną sztuczną inteligencję opracowali koncepcję dowolnej gry komputerowej RPG.
Korzystając z aplikacji AI uczniowie stworzyli koncepcję gry tj. fabułę i opis postaci, elementy graficzne gry oraz elementy multimedialne. Każdy był pochłonięty pracą i zabawą. Bawiliśmy się wszyscy doskonale!

Dziękujemy organizatorowi warsztatów: WSPA, a przede wszystkim prowadzącemu Panu Przemysławowi Sujce. Miło było spotkać urocze dziewczyny: Joannę Białokoz, Natalię Czechowską i Kingę Wdowiak.
Ewa Goliszek