Dzień Postaci z Bajek - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 6 w Lublinie

Tag img Aktualności biblioteka
Tag img 13.11.2023, 20:20

Dzień Postaci z Bajek

W dniu 6 listopada odbyły się szkolne obchody Dnia Postaci z Bajek. W tym roku szkolnym nauczyciele bibliotekarze nawiązali do hasła październikowych obchodów Miesiąca Bibliotek Szkolnych „Tu kwitnie wyobraźnia”.

Dzień postaci z bajek

Biblioteka zamieniła się w dżunglę. Dekoracje nawiązującą do książki Ruyarda Kiplinga „Księga dżungli” przygotowała p. Dorota Gał wraz z niestrudzenie pracującymi wolontariuszami biblioteki. P. Ewelina Semczuk-Miśko, jako wódz „Plemienia Czytających” wraz z wolontariuszami przebranymi za ulubione postaci z bajek, odwiedziła świetlice i młodsze klasy. Członkowie plemienia, p. Agnieszka Lenart-Kulawiak i p. Magdalena Supryn-Klepcarz witały dzieci w bibliotece. Każdy mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie i wypożyczyć ulubioną książkę. Ci, którzy dołączyli do „Plemienia czytających”, otrzymali w tym dniu specjalnie zaprojektowaną naklejkę. Przed biblioteką można było obejrzeć wystawę prac klasy 7A i 7C „Dżungla”, przygotowaną pod czujnym okiem p. Katarzyny Błaszczak. Sala 25 zamieniła się w Akademię pana Kleksa. W rolę profesora Ambrożego wcieliła się p. Marta Zgiet, która tego dnia swoim podopiecznym z klasy 3C zamiast ocen rozdawała piegi, ale to już inna bajka… :)