„Od Pitagorasa do Einsteina – edukacja klasyczna na matematyce” – podsumowanie projektu - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 6 w Lublinie

Tag img Projekty szkolne
Tag img 21.06.2024, 21:11

Uczniowie klasy 5a w II semestrze bieżącego roku szkolnego, pracując metodą projektu, mieli okazję przekonać się, że wielkie umysły przeszłości odkryły ważne prawdy o świecie, które pozostają aktualne do dziś.

Prace plastyczne uczniów do projektu wywieszone na tablicy

Uczniowie dokonali pogłębionej analizy życiorysu ważnych matematyków oraz ich dokonań. Odkryli że edukacja klasyczna stale poszerza naszą wiedzę, przykładając niezmienne prawdy do nowych problemów.
Projekt, oprócz poszerzenia wiedzy uczniów nt. szerokiego wachlarza dokonań matematyków na wielu płaszczyznach, był okazją do uświadomienia uczniom, że proces osiągania ludzkiej doskonałości trwa całe życie, zarówno tej intelektualnej, jak i moralnej.

Ewa Goliszek