Szkoła Podstawowa nr 6 im. Romualda Traugutta

20-045 Lublin, ul. Czwartaków 11 (81) 533 02 35 667 160 887 sp6@sp6.lublin.eu

Baza materiałów

 

P R Z Y D A T N E L I N K I

NOWOŚCI

https://lektury.gov.pl/

Nie udało Ci się wypożyczyć lektury w szkolnej bibliotece? Nie martw się! Znajdziesz je na stronie lektury.gov.pl. Portal umożliwia pobranie e-booka lub czytanie w przeglądarce.

STREFA CZYTELNIKA

https://wolnelektury.pl/

Pozycja obowiązkowa, znana z pewnością każdemu czytelnikowi, jednak warto przypomnieć. Biblioteka cyfrowa zawierająca ponad 5000 utworów. W obecnej sytuacji nieocenione źródło wiedzy.

http://www.basnienawarsztacie.pl/

Baśnie na warsztacie to blog, na którego łamach zatroszczysz się o jedną z podstawowych i najważniejszych rzeczy, jakie posiadasz – swoją wyobraźnię.

https://lubimyczytac.pl/

Serwis internetowy poświęcony książkom. Każdy miłośnik literatury z pewnością go doceni. Nie wiesz co przeczytać? Zapoznaj się z recenzjami innych osób i wybierz książkę, która odpowiada Twoim gustom czytelniczym.

http://www.chmuraczytania.pl

Technologia multimedialna daje książkom nowy wymiar wolności – uwalnia je od papieru i ograniczeń dystrybucyjnych. Szybują jak chmura. Chmura Czytania. Strona oferuje bezpłatny dostęp do książek w różnych wersjach (e-booki ePub i Mobi, wersje audio, pliki PDF). Chmura Czytania to także wolność czytania. Mobilne media – laptopy, tablety, e-czytniki, smartfony czy odtwarzacze mp3 – niosą książkę za czytelnikiem, z czytelnikiem. Jak dobra, mądra chmura.

EDUKACJA

https://dyktanda.online/

Ortografia na wesoło! Serwis oferuje różnorodne dyktanda. Po wykonaniu zadań otrzymujemy informację na temat ilości poprawnych i błędnych odpowiedzi. Wchodzimy bez rejestracji.

https://www.national-geographic.pl/national-geographic/przyroda/

Portal ten poświęcony jest geografii, odkryciom, podróżom, kulturze, naukom ścisłym itp. W zakładce „Przyroda” można się zapoznać z arcyciekawymi informacjami dotyczącymi na przykład zachowań zwierząt.

seterra.com

Strona ta zawiera tekstowe i graficzne testy z geografii, które pomogą w nauce kontynentów, państw ich stolic czy flag. Plusem jest dużo pracy z mapą.

szaloneliczby.pl

Serwis do samodzielnej nauki matematyki. Do każdego zadania jest zamieszczona pomoc z wytłumaczeniem danych zasad matematycznych oraz przykłady. Można tu znaleźć sprawdziany przygotowane oddzielnie dla poszczególnych klas (4-8). Ósmoklasiści mogą skorzystać z zestawów egzaminacyjnych. Serwis zawiera także kilkaset różnorodnych gier matematycznych: taka forma ćwiczeń pozwoli na opanowanie danego zagadnienia do perfekcji!

https://www.edukator.pl/resources/

Na stronie znajdziesz darmowe narzędzia do zdalnej edukacji. W zakładce 'ZASOBY' znajdują się wiadomości z przedmiotów takich jak: Język polski, Matematyka, Geografia, Chemia, Historia, Fizyka, Biologia, Filozofia.

https://www.matemaks.pl/

A może by tak podszkolić się z matematyki? Zachęcamy do zapoznania się ze stroną łatwą, prostą i przyjemną, by rozwijać zdolności matematyczne.

NAUKA POPRZEZ ZABAWĘ

quizme.pl

Strona oferuje zabawę w formie quizów i zagadek z wielu dziedzin wiedzy. Jest tam podział na klasy. Dzieci ze starszych klas szkoły podstawowej znajdą dla siebie po kilkadziesiąt quizów i zagadek.

http://www.yummy.pl/

Serwis edukacyjno-językowy dla dzieci i młodzieży zawiera rożnego rodzaju gry online, od edukacyjnych po puzzle i kolorowanki, oraz audiobooki. Kolorowy interfejs zachwyci nie jedną osobę!

https://czasdzieci.pl/quizy/

Coś co uczniowie lubią najbardziej :) Mnóstwo quizów w jednym miejscu. Od tematycznych o książkach, filmach, znanych ludziach po quizy wiedzy z różnych dziedzin życia. Zajrzyjcie koniecznie!

https://www.canva.com/

Polecamy tym, którzy w wolnych chwilach lubią projektować. Darmowe narzędzie do tworzenia grafiki. Za jego pomocą stworzysz prezentacje, plakaty i ulotki.

KULTURA

https://www.legalnakultura.pl/pl

Kopalnia informacji. Portal oferuje legalne źródła np. książki, filmy, fotografie. Ponadto w „Strefie edukacji” znajdziesz zakładkę dla uczniów, a w niej mnóstwo źródeł pomocnych przy odrabianiu lekcji.

https://kulturadostepna.pl/ciekawe-miejsca

Pod tym linkiem znajdziesz ciekawe miejsca w Polsce, warte odwiedzenia. Niektóre z nich możesz zobaczyć bez wychodzenia z domu. Poszukaj opcji „wirtualny spacer”, usiądź wygodnie i zwiedzaj!

https://www.louvre.fr/en/visites-en-ligne

Zaczynamy zwiedzanie paryskiego Luwru!

 

 

Z życia szkoły

T8.jpg

Konkursy przedmiotowe

Aktualne projekty