Baza materiałów

 

PRZYDATNE LINKI

http://www.chmuraczytania.pl

Technologia multimedialna daje książkom nowy wymiar wolności – uwalnia je od papieru i ograniczeń dystrybucyjnych. Szybują jak chmura. Chmura Czytania. Strona oferuje bezpłatny dostęp do książek w różnych wersjach (e-booki ePub i Mobi, wersje audio, pliki PDF). Chmura Czytania to także wolność czytania. Mobilne media – laptopy, tablety, e-czytniki, smartfony czy odtwarzacze mp3 – niosą książkę za czytelnikiem, z czytelnikiem. Jak dobra, mądra chmura.

https://kulturadostepna.pl/ciekawe-miejsca

Pod tym linkiem znajdziesz ciekawe miejsca w Polsce, warte odwiedzenia. Niektóre z nich możesz zobaczyć bez wychodzenia z domu. Poszukaj opcji „wirtualny spacer”, usiądź wygodnie i zwiedzaj!

https://lubimyczytac.pl/

Serwis internetowy poświęcony książkom. Każdy miłośnik literatury z pewnością go doceni. Nie wiesz co przeczytać? Zapoznaj się z recenzjami innych osób i wybierz książkę, która odpowiada Twoim gustom czytelniczym.

https://www.canva.com/

Polecamy tym, którzy w wolnych chwilach lubią projektować. Darmowe narzędzie do tworzenia grafiki. Za jego pomocą stworzysz prezentacje, plakaty i ulotki.

https://www.matemaks.pl/

A może by tak podszkolic się z matematyki? Zachęcamy do zapoznania się ze stroną łatwą, prostą i przyjemną, by rozwijać zdolności matematyczne.

https://wolnelektury.pl/

Pozycja obowiązkowa, znana z pewnością każdemu czytelnikowi, jednak warto przypomnieć. Biblioteka cyfrowa zawierająca ponad 5000 utworów. W obecnej sytuacji nieocenione źródło wiedzy.

https://www.edukator.pl/resources/

Na stronie znajdziesz darmowe narzędzia do zdalnej edukacji. W zakładce 'ZASOBY' znajdują się wiadomości z przedmiotów takich jak: Język polski, Matematyka, Geografia, Chemia, Historia, Fizyka, Biologia, Filozofia.

http://www.yummy.pl/

Serwis edukacyjno-językowy dla dzieci i młodzieży zawiera rożnego rodzaju gry on-line, od edukacyjnych po puzzle i kolorowanki, oraz audiobooki. Kolorowy interfejs zachwyci nie jedną osobę!

http://www.basnienawarsztacie.pl/

Baśnie na warsztacie to blog, na którego łamach zatroszczysz się o jedną z podstawowych i najważniejszych rzeczy, jakie posiadasz – swoją wyobraźnię.

https://czasdzieci.pl/quizy/

Coś co uczniowie lubią najbardziej :) Mnóstwo quizów w jednym miejscu. Od tematycznych o książkach, filmach, znanych ludziach po quizy wiedzy z różnych dziedzin życia. Zajrzyjcie koniecznie!