Święta Bożego Narodzenia w klasie 3b

Uczniowie klasy 3b swoje przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia rozpoczęli od ubrania choinki, na której zawisły piękne kolorowe ozdoby. Na zajęciach przyrodniczo – kulinarnych przygotowali domek z piernika dla Świętego Mikołaja. Mikołaj zajęty młodszymi dziećmi nie zdążył 6 grudnia odwiedzić trzeciaków, ale zastawił olbrzymi wór prezentów. Tego sympatycznego Świętego dzieci spotkały tydzień później w Kinie Bajka podczas zajęć Młodzieżowej Akademii Filmowej. Oczywiście miał dla wszystkich słodkie upominki.

By stworzyć świąteczny, magiczny nastrój uczniowie przystroili salę kolorowymi lampkami, błyszczącymi śnieżynkami oraz łańcuchami z papieru i bibuły. W piątek trzecioklasiści udekorowali przygotowane przez rodziców pierniczki. Następnie dzieci usiadły do wspólnego, zastawionego domowymi wypiekami stołu i przy dźwiękach kolęd wysłuchały pięknych życzeń przygotowanych przez Lenę i Karinę.

Wszystkim udzielił się radosny, świąteczny nastrój.

Małgorzata Gańska