Szkoła Podstawowa nr 6 im. Romualda Traugutta

20-045 Lublin, ul. Czwartaków 11 (81) 533 02 35 667 160 887 sp6@sp6.lublin.eu

Konsultacje społeczne polityki młodzieżowej Lublina

„Miasto Młodych. Polityka młodzieżowa Lublina” to dokument, który zwieńczy obchody Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023. Jego projekt powstał z myślą o młodzieży, dzięki współpracy z instytucjami i organizacjami pozarządowymi i określa najważniejsze wartości i kierunki rozwoju miasta na najbliższe lata. W trakcie rozpoczynających się konsultacji społecznych, poza tradycyjnymi otwartymi spotkaniami, na mieszkanki i mieszańców czekać będą mobilne punkty konsultacyjne. Termin nadsyłania opinii upływa 24 listopada.

Lublin jako czwarte miasto w Polsce już niebawem będzie posiadał dokument, który nakreśli zarówno wizję jak i kierunki rozwoju miasta jako miejsca przyjaznego młodzieży.

Można zapoznać się z treścią dokumentu  (https://lublin.eu/lublin/esm2023/polityka-mlodziezowa-miasta-lublin/projekt-dokumentu/) oraz podzielić się uwagami i sugestiami odnośnie jego treści za pomocą formularza konsultacyjnego: https://poledialogu.typeform.com/PMLublin

Jednocześnie uczennice i uczniowie zaproszeni są  do udziału w otwartych spotkaniach konsultacyjnych, które odbędą się w dniach od 20 do 22 listopada w Przestrzeni Młodych: Kosmos przy al. Racławickich 33/U-8.

20 listopada od godziny 13 do 15, w szczególności zapraszamy, osoby pracujący z/na rzecz młodzieży oraz organizacje pozarządowe. 21 listopada od 15 do 17 chcielibyśmy spotkać się z przedstawicielami i przedstawicielkami młodzieży a w kolejnym dniu od godziny 17 do 19 zapraszamy wszystkich zainteresowanych mieszkańców i mieszkanki Lublina.

Spotkania odbywać się będą w przestrzeni dostępnej architektonicznie. Zapewniamy także tłumaczenie na PJM (po wcześniejszym zgłoszeniu). Na spotkania obowiązują zapisy: https://lublin.eu/lublin/esm2023/polityka-mlodziezowa-miasta-lublin/zapisy-na-spotkania-konsultacyjne/

Dodatkowo mobilny punkt konsultacyjny pojawi się w przestrzeni miasta w dniach:
    • 20 listopada (poniedziałek) od godziny 17.30 do 18.30 na parterze Centrum Handlowego VIVO!;
    • 21 listopada (wtorek) od godziny 12.00 do 13.00 na terenie Miasteczka Akademickiego UMCS.

Miasto czeka na opinie na piśmie od 9 do 24 listopada. Kierować je można na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., pisemnie na adres: Biuro Partycypacji Społecznej Urząd Miasta Lublin, ul. Gilasa 3/107 20-109 Lublin lub za pośrednictwem formularza uwag dostępnego na stronie lublin.eu.

Ogłoszenie o konsultacjach społecznych wraz z projektem dokumentu „Miasto Młodych. Polityka młodzieżowa Lublina” znajduje się pod linkiem.

 

Z życia szkoły

bajeczne-jaselka.jpg

Konkursy przedmiotowe

Aktualne projekty